5 قانون برای تأمین مالی استارتاپ ها


برای این که استارتاپ ها بتوانند با سرمایه گذاران پیرامون تأمین مالی مذاکره کنند، علاوه برارائه ایده باید نشان دهند که توان عملیاتی کردن آن را دارند.  

در این مطلب به چند راهکار که باعث می‌­شود استارتاپ ها جایگاه خوبی را داشته باشند، اشاره می­‌کنیم:

  • ارتباط موثر با استارتاپ ها و گروه های سرمایه گذاری:

سرمایه گذاران از طریق اطلاعات مبادله شده میان خودشان و استارتاپ ها به کسب و کار آن ها تمایل نشان می­دهند. سرمایه‌گذاران باید اطمینان حاصل کنند که استارتاپ شما برای آنچه که ارائه می­‌دهید، آینده نگری دارید.

  • شرح نحوه عملیاتی شدن ایده برای سرمایه ­گذار ها:

باید به نحوه­ای عمل کنید که سرمایه­‌گذار از این که مشتریانی وجود دارند تا بابت سرویس استارتاپتان پول بپردازند، اطمینان حاصل کند. برای این کار معمولا باید مارکت ریسرچ صورت گیرد و نتایج آن به سرمایه­‌گذار ارائه شود. البته برای آغاز کار بهتراست با ارائه نسخه اولیه به بازار نخستین مشتریان را با سرمایه­‌گذاری اندک به دست آورید.

  • نحوه چینش تیم کاری:

شما باید افرادی که به آن ها نیاز دارید را به تیمتان اضافه کنید و به سرمایه گذاران لیست اعضا، مهارت ها و نحو‌‌ه‌­ی مشارکت اعضا را اعلام کنید. معمولا این قسمت باید در بیزنس پلن مطرح شود. باید بدانید که سرمایه­گذاران اندکی وجود دارند که بابت عملیاتی شدن ایده های خام پول می‌دهند و ممکن است برخی از سرمایه­‌گذاران بازخورد خوبی در مورد ایده­‌ی محض نداشته باشند.

  • شفاف سازی سود پروژه برای سرمایه­‌گذار:

سرمایه گذاران باید قانع شوند که در صورت همکاری با استارتاپ شما سود خواهند کرد و تنها  داشتن احساس خوب تیم استارتاپی شما نسبت به ایده، سرمایه‌­گذار را مجاب نمی­‌کند.

  • شراکت با سرمایه­‌گذاران موثر:

برای این که استارتاپ ها بتوانند مهارت ها و اطلاعات زیادی را به دست آورند لازم است سرمایه­‌گذارانی را پیدا کنند که تنها بابت دادن پول مشارکت نکنند بلکه آن ها را جذب کسب و کار خود کنند. آماده بودن هنگام صحبت کردن با یک سرمایه­‌گذار، نکته مهمی است و نکته‌­ی دیگر این که طوری با سرمایه­‌گذاران صحبت کنید که آن ها بفهمند استارتاپ شما دقیقاً دنبال چه چیزی است.

­

 

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *