پلتفرم دورکاری کرونا

6 پلتفرم کاربردی برای دورکاری در روزهای کرونایی

فاطمه صفوی پور

با شیوع ویروس کرونا به دلیل پیشگیری از شیوع این ویروس و حفظ سلامتی افراد جامعه، تعداد زیادی از کسب و کار ها، ادارات و سازمان ها در سطح کشور تعطیل شده اند تا مردم در خانه هایشان بمانند. در این بین استارتاپ ها و کسب و کار هایی وجود دارند که به دلیل تیمی بودن کارشان، سخت است که بدون حضور در محل کار بتوانند برنامه ها و اهداف خود را پیش ببرند. در این مطلب به معرفی اپلیکیشن های آنلاینی می‌پردازیم که می‌توان از طریق آن ها کار های تیمی را مدیریت کرد و برنامه های تیم را پیش برد.

1-ترللو(trello):

پلتفرمی برای مدیریت تسک ها است. در این پلتفرم شما می‌توانید با اضافه کردن ایمیل هم تیمی های خود برای پروژه تان یک برد شخصی بسازید. همچنین می‌توانید کار هایی که باید انجام شود را اضافه کنید و برای هر کار نفراتی که باید آن را انجام دهند، زمان تحویل کار و ... را اضافه کنید. امکان اضافه کردن فایل نیز برای هر یک از افراد منشن شده در برد وجود دارد. شما حتی می‌توانید ازین پلتفرم برای برنامه ریزی کار های شخصی نیز استفاده کنید.

2- گوگل کلندر(google calendar):

این پلتفرم می‌تواند تقویم تیمی شما باشد. برای مثال هر جلسه یا رویداد آنلاین را می‌توانید به همراه توضیحات و ایمیل افراد در روز و ساعت مشخص اضافه کنید.

3-گوگل داکس(google docs):

درواقع این پلتفرم آنلاین همانند نرم افزار ورد عمل می‌کند. در این پلتفرم می‌توانید با اضافه کردن جیمیل هم تیمی های خود، فایل مورد نظرتان را نگارش کنید. گوگل داکس همچنین قابلیت گفت و گو (چت کردن) و کامنت گذاشتن نیز دارد.

4- آدوب کانکت(adobe connect):

یکی از پلتفرم هایی که برای برگزاری جلسات آنلاین استفاده می‌شود آدوب کانکت است. در این پلتفرم قابلیت به اشتراک گذاری اسکرین لپ تاپ از طرف برگزار گننده ی جلسه وجود دارد. همچنین قابلیت به اشتراک گذاری صدا و تصویر و چت روم گروهی نیز وجود دارد. لازم به ذکر است برای استفاده ازین پلتفرم باید زیرساخت آن که وصل شدن به یک هاست می‌باشد فراهم شده باشد. برای مثال سایت ایسمینار می‌تواند زیرساخت مناسبی برای هاست شدن باشد.

5- گوگل اسلایدر(google slider):

این پلتفرم نیز همانند نرم افزار پاورپوینت عمل می‌کند. با این تفاوت که شما می‌توانید با اد کردن جیمیل هم تیمی های خود، اسلاید ها را طراحی کرده و بر روی هر اسلاید کامنت بگذارید.

6- گوگل شیتس(google sheets):

اگر افراد تیمتون باید به طور گروهی با نرم افزار اکسل کار کنند؛ این پلتفرم آنلاین می‌تواند برای آن ها مناسب باشد. قطعا همه‌ی قابلیت های اکسل در این پلتفرم وجود ندارد اما می‌تواند پلتفرم مفیدی برای تیمی کار کردن بر روی داده های اکسل باشد. افراد تیم می‌توانند با اضافه کردن جیمیل هم تیمی های خود ازین پلتفرم استفاده کنند.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
کپی
لینک

پست های مرتبط