>
>
شتابدهنده سنجیده یک ساله شد

شتابدهنده سنجیده یک ساله شد

خبرنامه

به مناسبت یک سالگی شتابدهنده سنجیده در این مطلب قصد داریم تا به عملکرد یک ساله شتابدهنده سنجیده بپردازیم.

ایده های ثبت شده

فرایند معرفی ایده به شتابدهنده سنجیده به این صورت است که با ایده پردازان قبل از معرفی جزئی ایده خود به هیئت ژوری شتابدهنده، قرارداد عدم افشا منعقد می‌شود تا بتوانند ایده خود را با جزئیات و بدون ترسی از دزدیده شدن شرح دهند. در این یک سال 54 ایده پرداز جهت معرفی ایده خود به شتابدهنده سنجیده مراجعه کرده اند که 36 ایده جدید بوده و در دفتر ثبت ایده های شتابدهنده ثبت شده است.

سرمایه گذاران خرد و کلان

یکی از فعالیت های اساسی شتابدهنده سنجیده معرفی استارتاپ های شتابدهی شده خود به جامعه سرمایه گذاران است. جامعه سرمایه گذاران سنجیده به دو بخش سرمایه گذاران خرد و سرمایه گذاران کلان تقسیم بندی می‌شوند. سرمایه گذاران خرد افرادی اند که ریسک کمتر را می‌پذیرند و در سبد های سرمایه گذاری که شتابدهنده سنجیده ارزیابی کرده است به میزان دلخواه سرمایه گذاری می‌کنند. از دید استارتاپ های سنجیده، اگر سرمایه گذاران خرد بر روی استارتاپ آن ها سرمایه گذاری کنند؛ جمع سپاری رخ داده است.

سرمایه گذاران کلان در شتابدهنده سنجیده همان سرمایه گذاران خطر پذیر یا VC اند. این سرمایه گذاران سرمایه ی بیشتری را در ریسک قرار داده و بر روی استارتاپ ها سرمایه گذاری می‌کنند.

در این یک سال فعالیت شتابدهنده سنجیده تعداد سرمایه گذاران خرد برابر با 18 و سرمایه گذاران کلان برابر با 5 بوده است.

دوره شتابدهی تکمیل شده

با توجه به این که برای شرکت در فرایند ایده تا استارتاپ شتابدهنده سنجیده لزومی ندارد که نسخه اولیه آماده باشد و معرفی ایده به تنهایی نیز کفایت دارد؛ شتابدهنده سنجیده دوره های پیش شتابدهی و شتابدهی را برای رشد تیم های پذیرفته شده در نطر دارد. فرایند این دو دوره به صورت کلی 6 ماه زمان می‌برد. به بیانی دیگر از زمانی که ایده پرداز با ایده اولیه به شتابدهنده مراجعه می‌کند و پس از پذیرش ایده تا زمانی که این ایده به استارتاپ تبدیل شود و بتواند جذب سرمایه کند، 6 ماه طول می‌کشد.

استارتاپ های موفق

شتابدهنده سنجیده مفتخر است که در دو دوره شتابدهی تکمیل شده، سه استارتاپ موفق را شتابدهی کرده است. این استارتاپ ها به شرح زیر هستند:

  • شرکت توسعه وب بیلبورد
  • استودیو معماری و طراحی داخلی ژیوار
  • فروشگاه اینترنتی واچار
  • این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
    کپی
    لینک